Slovenciny.Com: | ZN.SK | KNIZNE NOVINKY | GAMEPLAY.SK |

 

 

Úvod
Eshop
Návod
Preklady
Download
Stavebnica
Tipy a triky

 
 
Najlepšia cena v SR

Gameexpres.sk

 

 

 

 
     
  Stavebnica: 
LEGO je azda najznámejšou stavebnicou na svete. Je tu pre nás už niekoľko desiatok rokov a teší sa úspechu neustále. Ten najväčší zaznamenalo lego v priebehu 90-tych rokov samozrejme, keď bolo LEGO dosť známe najmä sériou TECHNICS. Tá sa vyznačuje mierne odlišnými súčiastkami a najmä jednoduchými mechanizmami, použitím gumičiek, ozubených kolies a hriadelíkov, čo umožňuje modelom pohyb, alebo inú činnosť. Začalo to však nevinne. Stavebnicou s farebnými kockami. LEGO bolo skrátka od iných stavebníc niečím iným ako všetky ostatné firmy, ktorých model kociek a spôsob zapájania až tak silno neujal. Modely domčekov, budov, jednoduchých automobilov a sady pre deti. Tie odštartovali neskôr zložitejšie modely, zásahové vozidlá, farmy, požiarne vozidlá, futuristické a historické témy.
Shogun, Star Wars, či známe Bionicle. Aj v LEGU ide doba vpred a dnes sa môžeme hrať aj s programovateľným LEGOM. K tomu všetkému neodmysliteľne patrí naozaj slušný výber postavičiek. Ich typy a povedzme aj rasy sa rátajú už na tisíce.

Všetky sa pritom navzájom dajú kombinovať, meniť a spájať. Príkladom je práve skvelá hra LEGO Star Wars, tu sa zničené postavičky peklne rozpadnú práve na spopínané časti. Pokusy ázisjkých a iných firiem napodobniť originál boli rôzne. Aj známe SHIFTY sa podobalo, avšak originál je len jeden.

Mnohým sa pri vyslovení LEGA vybaví Dánsko. Práve stavebnica dokázala svoju krajinu pekne presláviť. Alebo to bol možno Legoland, zábavný park, v ktorom je okrem zelene a trávy všetko vytvorené z lega. Domy, hrady, zvieratá, neiktoré stromy, železnica, vláčiky. Všetko pre to, aby ste sa pri jeho návšteve naozaj cítili ako v krajine z LEGA.

         

LEGO si získalo svoju popularitu aj u fanúšikov STAR WARS. Vytvorilo postavičky, ktoré sa nepodobajú svojim filmovým predstaviteľom a predsa sú to oni. Motív LEGO Star Wars sa zrejme zapáčil aj spoločnosti Lucas Arts, ktorá vytvorila v rámci LEGA Star Wars ďalšiu Star Wars hru, so štipkou humoru a milej nenáročnej grafiky, clekom výbornú vec.

 
     
 
 
     
  Možnosti nákupu stavebnice

Tou najlepšou možnosťou ako si zabezpečiť naozaj originálnu stavebnicu, priamo z Dánska, je objednať si ju z internetovej predajne Scandimex. Tá sa zaoberá práve aj dovozom originálnej stavebnice priamo z distribučných skladov, čím je zaručená kvalita, nefalšovanosť objednanej.  http://shop.scandimex.sk  - Viete snáď o lepšom spôsobe, ako sa dostať k pravému legu z tepla domova ?
 
     
 

 


   

         © Naetoo. All rights Reserved. www.slovenciny.com